Златни кључић- сусрет ученика наше школе и дечјег песника Јовице Тишме

Данас је нашу школу посетио дечји писац  Јовица Тишма. Овогодишњи Фестивал смедеревске песничке јесени био је инспиративан нашим ученицима, који су се у великом броју одазвали књижевном стваралаштву на тему „Био једном један ексер“.  Награђене ученице су Сара Станимировић, други разред и Наташа Станимировић, пети разред. Поносни смо и на све остале  ученике, који су на данашњем  дружењу са песником показали како се играју римама, стварајући непоновљиве песничке подухвате. Велики рад на сопственим читалачким навикама резултат је ових малих уметника, чија времена тек долазе.

Дечији песник поклонио је школској библиотеци часопис  Смедеревске песничке јесени и књижевна издања. Директорка наше школе је сем речи захвалности, узвратила поклонима за сараднике и самог писца. Уз пуно лепих утисака растали смо се, жељно ишчекујићи неки нови стваралачки задатак.